Εορτή των Τριών Ιεραρχών – Κοπή Βασιλόπιτας

Αποτέλεσμα εικόνας για τρεισ ιεραρχεσ"

Στο πλαίσιο της ημέρας του εορτασμού των Τριών Ιεραρχών, την Πέμπτη 3ο Ιανουαρίου 2020, το Εσπερινό Γυμνάσιο πραγματοποίησε εκδήλωση αφιερωμένη στη μνήμη τους, την οποία παρακολούθησαν και ο σύλλογος διδασκόντων και οι μαθητές του Εσπερινού ΓΕΛ. Κατά την έναρξη της εκδήλωσης, ο διευθυντής του Εσπερινού Γυμνασίου, κ. Τσιούπρος Παύλος διάβασε το μήνυμα της υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων, Νίκης Κεραμέως. Στη συνέχεια, μαθητές και καθηγητές παρακολούθησαν ταινία, σχετική με τη ζωή, το έργο και την προσφορά των τριών Μεγάλων Πατέρων και Οικουμενικών Δασκάλων.

Μετά τη λήξη της εκδήλωσης, τόσο οι μαθητές όσο και ο Σύλλογος διδασκόντων του Εσπερινού Γυμνασίου, πραγματοποίησαν την κοπή της βασιλόπιτας, με ευχές για μια ελπιδοφόρα, χαρούμενη και δημιουργική χρονιά, με υγεία και ευημερία για όλους.