ΑΓΙΑΣΜΟΣ 2023

Τη Δευτέρα  11 Σεπτεμβρίου,παρουσία μαθητών και εκπαιδευτικών. τελέστηκε ο Αγιασμός του Εσπερινού Γυμνασίου και του Εσπερινού Γενικού Λυκείου, για την έναρξη του σχολικού έτους 2023-2024. Μετά το πέρας της τελετής, το λόγο πήραν διαδοχικά ο Πρωτοσύγκελος της Ιεράς Μητροπόλεως Κίτρους, Κατερίνης και  Πλαταμώνος, Αρχιμανδρίτης Βαρνάβας Λεοντιάδης, ο βουλευτής του Ν. Πιερίας, κ. Μπαραλιάκος Φώντας, ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης Πιερίας κ. Μακρής Γεώργιος, η Αναπληρώτρια Διευθύντρια του Εσπερινού Γυμνασίου, κ. Ανέστου Κωνσταντίνα και ο νέος Διευθυντής του Εσπερινού ΓΕΛ, κ. Αλέκάκης Παναγιώτης, οι οποίοι υπογράμμισαν τον γενναίο και απαράμιλλο αγώνα των μαθητών των εσπερινών σχολείων και ευχήθηκαν μια δημιουργική και απρόσκοπτη σχολική χρονιά.

« από 13 »