Εορτασμός της σημαίας και της Εθνικής Επετείου της 28ης Οκτωβρίου 2022

Η συγκλονιστική μαρτυρία της Γυναίκας της Πίνδου-Ολα όσα έζησε στον πόλεμο  του 1940 - Mothersblog.gr

Την Πέμπτη 27 Οκτωβρίου το σχολείο μας τίμησε την Εθνική Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου. Την πολύ όμορφη εκδήλωση διοργάνωσε η φιλόλογος του σχολείου, κα Αγιάννη Ελένη. Αρχικά, ορίστηκαν οι σημαιοφόροι και παραστάτες για το σχολικό έτος 2022-2023 και απονεμήθηκαν από τη Διευθύντρια του Εσπερινού Γυμνασίου Κατερίνης,  κα. Ανέστου Κωνσταντίνα, βραβεία και αριστεία στους διακριθέντες/διακριθείσες μαθητές/μαθήτριες, για το σχολικό έτος 2021-2022 . Στη συνέχεια, παράλληλα με την προβολή ενός περιεκτικού χρονικού αναφορικά με τα κορυφαία γεγονότα του 40 και της γερμανικής κατοχής στην Ελλάδα, οι μαθητές και μαθήτριες του σχολείου απήγγειλαν και ανάγνωσαν σχετικά κείμενα.

« από 11 »