ΟΙ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΙ

Συνεχίζονται οι εγγραφές στο σχολείο μας για το σχολικό έτος 2021-2022 ,από Τετάρτη 1 Σεπτεμβρίου έως και Παρασκευή 10 Σεπτεμβρίου. Οι ενδιαφερόμενοι πρέπει να γνωρίζουν ότι σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία στο Εσπερινό Γυμνάσιο δυνατότητα εγγραφής έχουν:

α) οι ενήλικοι έχοντες απολυτήριο Δημοτικού ή τελειόφοιτοι Α και Β τάξης Ημερησίου-Εσπερινού Γυμνασίου, χωρίς βιβλιάριο Εργασίας-Ανεργίας

β) οι ανήλικοι που έχουν συμπληρώσει απαραίτητα το 15ο  έτος της ηλικίας τους και εφόσον προσκομίσουν φωτοαντίγραφο του βιβλιαρίου εργασίας.

Η φοίτηση στο Εσπερινό  Γυμνάσιο διαρκεί τρία χρόνια και το απολυτήριο είναι ισότιμο με αυτό των Ημερησίων Γυμνασίων, ενώ οι απόφοιτοι μπορούν να εγγραφούν σε οποιοδήποτε τύπο Λυκείου (ΗΜΕΡΗΣΙΟ ΓΕΛ, ΗΜΕΡΗΣΙΟ ΕΠΑΛ,ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΓΕΛ, ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΕΠΑΛ ).

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε τις εργάσιμες ημέρες στο τηλέφωνο 2351034112, τις ώρες 6:40 μ.μ. – 9:30 μ.μ.

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Εσπερινού Γυμνασίου Κατερίνης